novi pokušaj

Treći krug indirektnih razgovora Iran - SAD u Ženevi nastavljen nakon kratke pauze

AA
AA
Iran209

Iranski i američki pregovarački timovi ponovo su se sastali u Ambasadi Omana u Ženevi u četvrtak za nastavak treće runde indirektnih pregovora nakon pauze od oko četiri sata, prenosi iranska državna televizija.

Ovaj krug indirektnih razgovora započeo je jutros, devet dana nakon prethodne runde.

Nakon razmjene bilješki putem ministra vanjskih poslova Omana Badr Al-Busaidija i šefa UN-ove nuklearne agencije Rafaela Grossija tokom više od tri sata, strane su prekinule sjednicu.

Nakon pauze, druga sjednica treće runde pregovora započela je oko 17:45 po srednjoevropskom vremenu.

Prema izvještaju iranskog državnog emitera, obje strane iskoristile su pauzu za konsultacije sa svojim glavnim gradovima o detaljima pregovora, što je ovaj krug učinilo najdu otkako je nuklearna diplomatija obnovljena prošlog mjeseca.

Iran SAD Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu