Sve je izgledalo kao lagana pobjeda Benfice u kojoj nastupa naš reprezentativac Amar Dedić. Nakon manje od 20 minuta igre u Lisabonu, portugalski velikan imao je prednost od 2:0 protiv Qarabaga. Malo ko je mogao naslutiti da će upravo taj meč biti posljednji za trenera Bruna Lagea.
Čudesan preokret Qarabaga
U nastavku je uslijedio nevjerovatan preokret – gosti iz Azerbejdžana slavili su 3:2 i šokirali domaćina. Poraz je bio dovoljan da predsjednik Benfice Rui Costa odmah reaguje i uruči otkaz Bruni Lageu, što je kasnije i zvanično potvrđeno javnosti.
Ovo je drugi put da Lage napušta klupu Benfice – prvi otkaz dobio je još 2020. godine pod predsjednikom Luisom Filipeom Vieiróm.
Dolazi veliko ime?
Prema pisanju portugalskog lista O Jogo, prvi favorit za preuzimanje klupe Benfice je legendarni Jose Mourinho.