Kako nova serija Ryana Murphyja Monster: The Ed Gein Story i dalje dominira Netflix listama gledanosti, mnogi koji su pogledali svih osam epizoda traže sljedeću seriju za binge-watch. S obzirom na ogromnu raznolikost Netflix kataloga, izbor može biti težak. Evo tri serije koje vrijedi pogledati:
The Diplomat (2023 – danas)
Rotten Tomatoes: 90% | IMDb: 8.0/10
Jedna od najuzbudljivijih serija koja se vratila ovog oktobra je premijera 3. sezone The Diplomat. Bilo da ste dugogodišnji fan ili novajlija željan jednog od najboljih trilera na Netflixu, ovo je odličan izbor za binge-watch. Serija prati Emmy mominiranu Keri Russell kao Kate Wyler, novu ambasadoricu SAD u Ujedinjenom Kraljevstvu, koja se našla usred međunarodne krize.
Serija drži gledatelje napetima od početka do kraja, a hvaljena je i od kritičara i od publike, s tri nominacije za Primetime Emmy. U vremenu političkih podjela, ovako snažna politička drama sigurno će vas držati prikovanima za ekran.
Ratched (2020)
Rotten Tomatoes: 62% | IMDb: 7.2/10
Inspirisana kultnim filmom Let iznad kukavičjeg gnijezda, serija prati porijeklo zle medicinske sestre Mildred Ratched (Sarah Paulson) dok započinje karijeru u psihijatrijskoj bolnici. Zli impulsi u Ratched prijete da će brzo izaći na površinu, što donosi napetu i mračnu dramu.
Iako otkazana nakon samo jedne sezone, serija je prikazala izuzetnu izvedbu Paulson i atmosferičnu horor dramu. Ako volite napete i stilizirane priče, Ratched je savršena za oktobarsko gledanje.
Feel Good (2020–2021)
Rotten Tomatoes: 100% | IMDb: 7.5/10
Ako ste završili sa serijom Wayward, Feel Good je savršen izbor. Serija Toni Collette i Mae Martin prati mladu komičarku i bivšu ovisnicu (Martin) čiji život mijenja dolazak George (Charlotte Ritchie).
Sa savršenih 100% na Rotten Tomatoes, Feel Good je emotivna, personalna i urnebesno duhovita serija, koja prikazuje Martinov izuzetan talenat za pisanje i izvođenje. Intenzivna i iskrena, ovo je prava Netflix poslastica.