održan sastanak

Trišić Babić sa Ginkelom: RS posvećena dijalogu kao jedinom putu napretka

Raport.Ba
Trišić

Vršilac dužnosti predsjednika RS Ana Trišić Babić istakla je tokom današnjeg sastanka sa otpravnikom poslova Ambasade SAD u BiH Johnom Ginkelom da RS ostaje dosljedno posvećena Dejtonskom mirovnom sporazumu, principu dva entiteta i tri konstitutivna naroda, kao i miru, stabilnosti i dijalogu kao jedinom putu napretka, prenosi RTRS.

"Ona je navela da RSa pozdravlja svaki korak koji vodi smanjenju tenzija i jačanju unutrašnjeg dijaloga, saopćeno je iz Kabineta vršioca dužnosti predsjednika Srpske.

Kako je rečeno, Trišić Babić je potvrdila spremnost RS da ostane pouzdan i konstruktivan partner u očuvanju mira i stabilnosti.

Sagovornici su sastanak ocijenili otvorenim i konstruktivnim i saglasili se da će se dijalog nastaviti u istom duhu razumijevanja i uvažavanja.

Ana Trišić-Babić John Ginkel Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu