Savo Minić - čovjek zvani ostavka, napisala je Jelena Trivić, predsjednica Narodnog fronta, u svojoj objavi na društvenim mrežama komentarišući njegovu drugu ostavku i treći izbor u svega šest i po mjeseci.
Trivić je dodala kako je Minić više vremena proveo "na leru" nego na funkciji.
"Lijepo sam upozoravala na neustavne odluke i imenovanja mandatara u dva navrata. Takvi potezi doveli su do institucionalnih problema. Očigledno je i ova ostavka uslovljena od strane nekih međunarodnih faktora. Kao i mnogo puta do sad radi se po principu 'kud stranci okom, tu SNSD skokom', a javnost RS doživljava transfer blama od njihovih poteza“, navela je Trivić.
Ona je upitala vlast RS zašto je ostavkom Viškovića dat alat Ustavnom sudu BiH da osporava izvršnu vlast u RS, odnosno Vladu RS po drugi put. Trivić naglašava da na to pitanje nismo, a i da nećemo dobiti nikakav odgovor.
Ona smatra da je pitanje Ustavnog suda BiH i stranih sudija u njemu jedno od nekoliko otvorenih pitanja u Bosni i Hercegovini, ali da način rješavanja ovog pitanja koji je do danas preduzimao SNSD nije dao nikakve rezultate, odnosno, da su rezultati po RS bili katastrofalni.
"Kada podvučemo liniju nakon dvodecenijske vladavine SNSD-a, RS je sve manje - politički, ekonomski i demografski i to je rezultat i gluposti i alavosti SNSD-a da svoje lične interese gotovo uvijek stave ispred interesa RS i njenog naroda“, zaključila je Trivić.