Dvoje maloljetnika povrijeđeno je danas u fizičkom napadu koji se dogodio oko 13:35 sati u blizini Gimnazije Mostar, na ulazu u popularno šetalište.
Kako je potvrđeno iz Ministarstva unutrašnjih poslova Hercegovačko-neretvanskog kantona, trojica maskiranih napadača prišla su grupi od pet maloljetnih osoba koje su sjedile na klupi, fizički ih napala, a potom pobjegla s mjesta događaja u nepoznatom pravcu.
Napadnuti maloljetnici su odmah zatražili pomoć, a dvoje njih zadobilo je tjelesne povrede i prevezeno je u Sveučilišnu kliničku bolnicu Mostar. Stepen povreda za sada nije poznat.
Policija provodi istragu i intenzivno traga za trojicom napadača. Motiv napada za sada nije poznat.