Svijet

Trump će od sutra opet držati presice o koroni jer su bile gledane: Obarao sam rekorde

Raport.Ba
Trump coronavirus conference ap img
Američki predsjednik Donald Trump od sutra će ponovno imati redovne konferencije za novinare posvećene epidemiji koronavirusa, koje je držao gotovo svakodnevno tokom aprila. "Imao sam ih i imali smo puno ljudi koji su ih gledali, publika je bila rekordna u historiji kabelske televizije, to je bilo neusporedivo", rekao je novinarima u Ovalnom uredu Bijele kuće. Dodao je da se radilo o vrlo dobrom načinu informiranja građana. "Imat ću ih u 17.00 sati kao i prije", dodao je. Konferencije za novinare o koronavirusu Trump je počeo održavati tokom marta kako bi krizni štab Bijele kuće mogao redovno izvještavati javnost o epidemiji. Te konferencije često su bile vrlo duge, a ponekad konfuzne i znale su dovesti do naknadnog zbijanja šala na predsjednikov račun, kao kada je govorio o ubrizgavanju dezinficijensa u ljudsko tijelo u cilju borbe protiv covida-19. Zamjera mu se i da je iskoristio te press konferencije u svoju korist, skrećući s koronavirusa na druge teme nekoliko mjeseci prije predsjedničkih izbora 3. novembra.
Donald Trump Koronavirus Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu