Svijet

Trump održao govor na balkonu Bijele kuće: Osjećam se odlično. Izađite i glasajte

Raport.Ba
Trum balkon
Američki predsjednik Donald Trump prvi put se pojavio u javnosti nakon izlaska iz bolnice, gdje se liječio zbog koronavirusa. "Osjećam se odlično", rekao je Trump, prenosi agencija Reuters. Američki predsjednik rekao je i kako je u SAD-u već krenuo ekonomski oporavak. Prvi put nakon izlaska iz bolnice Trump se, kako prenose mediji, obratio sa balkona Bijele kuće na skupu koji je nazvan "Miran protest za zakon i red". Tom događaju prisustvuje nekoliko stotina zvanica koji se nalaze na travnjaku ispred Bijele kuće. Trump je pričao o imigraciji stranim ratovima koje je nazvao bespotrebnima, a više puta hvalio je policiju. Rekao je i kako su crnačka i latino zajednica odbacile radikalni socijalizam te da prihvataju njegov program koji je za poslove, za policiju i za Ameriku. Rekao je i kako će u slučaju pobjede ljevice doći do križarskog rata protiv policije. Rekao je i kako je 56 posto ljudi prema anketama danas u vrijeme pandemije zadovoljnije nego prije četiri godine. Trump se osvrnuo i na ObamaCare. “ObamaCare je katastrofa. Želimo ga ukinuti”, rekao je Trump i dodao da je već do sada učinio mnogo za zdravstvo koje je sada bolje i jeftinije. Trump je rekao kako ankete pokazuju da imaju sjajne rezultate u odnosu na demokrate u mnogim zemljama. “Imamo sjajne rezultate svugdje. I to ih dovodi do ludila”, rekao je Trump te zahvalio pristašama koji su došli ispred Bijele kuće. Onda su mu okupljeni počeli vikati “Volimo te”, na što je on odgovorio da ih i on voli njih. Ovo su najvažniji izbori do sada, važniji od onih prije četiri godine, poručio je Trump. “Izađite i glasajte. I volim vas. Hvala”, završio je svoj govor Trump. Kako piše agencija AP, Bijela kuća još nije zvanično saopćila da li je Trump i dalje pozitivan na koronavirus.
Bijela kuća Donald Trump Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu