Predsjednik SAD Donald Trump rekao je u petak da će izraelski premijer Benjamin Netanyahu sljedeće sedmice doći u posjet SAD-u.
Trump je to rekao u govoru na večeri dopisnika Bijele kuće u petak navečer, dok je istovremeno govorio o američkom senatoru Chucku Schumeru kao Palestincu.
"Sutra ću mu (Schumeru) poslati prekrasnu palestinsku odjeću kako bi mogao pozdraviti Bibija Netanyahua kada dođe u grad sljedeće sedmice, rekao je Trump.
"Postao je Palestinac", kazao je Trump o demokratu Schumeru, koji je Židov, šaleći se da je šerijatski zakon Schumerov "novi temelj".
Netanyahuov ured ranije je rekao da će on u ponedjeljak otputovati u Washington i da će se u utorak sastati s Trumpom. Netanyahu će također prisustvovati sprovodu preminulog američkog senatora Lindseya Grahama.