Sirijski predsjednik stigao je ovih dana u Bijelu kuću kroz sporedni ulaz. Novinari, koji su pripremili neugodna pitanja o njegovoj džihadističkoj prošlosti, nisu bili pušteni u Ovalni ured.
Međutim, snimak otkriva toplu dobrodošlicu koju je Ahmadu al-Šari priredio američki predsjednik Donald Trump.
"Ovo je muški parfem", rekao je Trump dok je skidao zlatni čep sa svoje bočice kolonjske vode i pošpricao vođu paravojne grupe povezane s Islamskom državom i Al-Kaidom.
"Ovo je najbolji parfem", poručio je Trump, napomenuvši kako ima bočicu za njegovu suprugu, piše Telegraph.
Zatim se našalio: "Koliko imaš žena? Jednu?"
Kad se Šara, koji je prije bio označen kao "posebno označen globalni terorist", nasmijao i potvrdio da ima samo jednu suprugu, Trump ga je prijateljski potapšao po ruci i uz osmijeh rekao: "S vama se nikad ne znam."