liga prvaka

Turci iz Benfice riješili Zvezdu, Leverkusen protutnjao Rotterdamom

Benfica je u prvom kolu Lige prvaka odnijela sva tri boda iz Beograda pobjedom 2:1 protiv Crvene zvezde.

U 9. minuti Zvezdu je dočekao hladan tuš. Benfica je nakon brze akcije došla u vodstvo. Strijelac gola bio je Muhammed Kerem Akturkoglu, koji je iz blizine poslao loptu u mrežu Glazera.

Nakon toga, u 29. minuti, Orkun Kökcü je iz bombom slobodnog udarca postigao spektakularan gol i povećao vodstvo gostiju iz Portugala.

Do kraja Zvezda je uspjela samo smanjiti rezultat preko Miltona u 86. minuti.

Fudbaleri Bayera iz Leverkusena savladali su u Rotterdamu ekipu Feyenoorda rezultatom 4:0 u prvom kolu Lige prvaka.

"Farmaceuti" su poveli već u 5. minuti kada je Florian Wirtz iskoristio veliku grešku i udarcem sa "kapice" matirao nemoćnog Wellenreuthera.

Bajer je potom u razmaku od samo šest minuta postigao dva gola.

Prvo je Alejandro Grimaldo sjajno ispratio akciju poslije dodavanja Frimponga, da bi reprezentativac Holandije asistirao i Wirtzu za drugi pogodak reprezentativca Njemačke.

Očajno veče čitave ekipe Feyenoorda zaokružio je golman Wellenreuther pošto je Nijemac ispao tragičar kod četvrtog pogotka kojem je "kumovao" poslije udarca Tapsobe koji je trebalo da bude rutinski sprečen u završnici prvog dijela igre.

Bajer je u drugom poluvremenu spustio ritam igre i proračunato i veoma sigurno priveo posao kraju bez većih problema.