Vijesti

Turković na vanrednom zasjedanju OIC-a, susrela se s brojnim ministrima

Raport.Ba
turkovic_oic

Zamjenica predsjedavajućeg Vijeća ministara i ministrica vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Bisera Turković danas je učestvovala na vanrednoj sjednici Vijeća ministara vanjskih poslova Organizacije islamske saradnje (OIC), koja je održana u Islamabadu.

U fokusu sjednice je bila trenutna situacija u Afganistanu.

Ministri su razgovarali o odgovorima OIC-a i kompletne međunarodne zajednice na humanitarnu krizu s kojom se suočava ta zemlja, ali i načinima sprečavanja ekonomskog kolapsa Afganistana, saopćeno je iz MVP-a BiH.

Na marginama zasjedanja, ministrica Turković se susrela s ministrima vanjskih poslova Jordana, Turske, Palestine, Kuvajta, Indonezije, Katara, Saudijske Arabije, Azerbejdžana, te drugim predstavnicima država i međunarodnih institucija i organizacija koji su prisustvovali vanrednoj sjednici.

Tokom posjete Islamskoj Republici Pakistan, ministrica Turković se jučer sastala s ministrom vanjskih poslova te zemlje Shahom Mahmoodom Qureshijem, s kojim je razgovarala o bilateralnoj saradnji i trenutnoj situaciji u BiH i Pakistanu.

Bisera Turković OIC SDA Vijeće ministara Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu