Dominantna predstava

Turska je razbila Grke u polufinalu Eurobasketa i nijedna fotografija to ne pokazuje bolje od ove

Piše Raport.ba
grcka

Košarkaška reprezentacija Turske razbila je selekciju Grčke u meču polufinala Eurobasketa (94:68), a koliko su izabranici Ergina Atamana bili dominantni najbolje govori fotografija koja je objavljena na službenom nalogu Eurobasketa.

Turska je od samog početka bila dominantnija sila, na oba kraja parketa, o čemu govori i činjenica da je prva zvijezda "Helena", ali i jedna od najvećih na cijelom turniru, Giannis Antetokounmpo upisao svega 12 poena na utakmici, uz šut iz igre 6 od 13.

Upravo je Antetokounmpo glavna figura fotografije, koja ga prikazuje kako se moli, dok Cedi Osman visi o obruč grčkog koša.

Turska će u finalu Eurobasketa igrati protiv selekcije Njemačke, a taj meč je na programu od 20 sati u nedjelju. Četiri sata ranije, sastaju se Finska i Grčka u meču za bronzanu medalju.

Eurobasket 2025 Košarkaška reprezentacija Grčke košarkaška reprezentacija turske Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu