Vijesti

Tužilaštvo KS zatražilo pritvor za nastavnika iz Ilijaša. Osumnjičen za bludne radnje

Raport.Ba
stari ilijas 4

Tužilaštvo KS predložilo je jednomjesečni pritvor nastavniku iz Ilijaša osumnjičenom za bludne radnje.

Pritvor je predložen zbog opasnosti da bi osumnjičeni boravkom na slobodi mogao uticati na svjedoke, prikriti dokaze i zbog opasnosti od ponavljanja krivičnog djela, prenosi TVSA.

Tužilaštvo KS: U njihovoj nadležnosti

Podsjetimo, uhapšeni je nastavnik tjelesnog odgoja N.B. koji predaje u OŠ Stari Ilijaš. Tome je prethodila nakon prijave za bludne radnje nad učenicom ove škole.

Osumnjičeni za krivično djelo “Bludne radnje” predat je nakon toga u nadležnost Tužilaštva Kantona Sarajevo.

U zakonskom roku postupajuća tužiteljica odlučit će o daljim mjerama prema osumnjičenom.

Predmetni događaj je vezan za dijete, učenicu jedne osnovne škole.

Istraga u toku

“Imajući u vidu odredbe Zakona o zaštiti i postupanju sa djecom i maloljetnicima u krivičnom postupku FBIH ne možemo davati detaljnije, niti dodatne informacije u vezi s navedenim”, saopćeno je iz Kantonalnog tužilaštva KS.

Iz MUP-a su naveli da pod nadzorom Tužilaštva Kantona Sarajevo policijski službenici Uprave policije MUP-a KS rasvjetljavaju i dokumentuju sve okolnosti vezane za ovaj slučaj.

bludne radnje OŠ Stari Ilijaš Tužilaštvo KS Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu