Policija u Beogradu uhapsila je državljanina Bosne i Hercegovine inicijala M. D. (45) zbog osnova sumnje da je izvršio krivična djela uništenje i oštećenje tuđe stvari i sprečavanje službene osobe u vršenju službene radnje.
Kako je saopćilo Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije, osumnjičeni je jučer oko 18 sati na parkingu policijske stanice u Savskoj ulici čekićem oštetio pet službenih vozila.
Prilikom intervencije policijskih službenika pokušao je da ih napadne čekićem, nakon čega je savladan i uhapšen.
Povrijeđen je jedan policajac, kome je ukazana ljekarska pomoć.
Osumnjičenom je određeno zadržavanje do 48 sati i on će, uz krivičnu prijavu biti priveden Prvom osnovnom javnom tužilaštvu u Beogradu.