rađene s ljubavlju

U Olimpijskom muzeju otvorena izložba 'Paleta radosti' Senke Lihić

Piše Fena
izlozba 1

Prva  samostalna izložba "Paleta radosti" sarajevske umjetnice Senke Lihić otvorena je danas u Olimpijskom muzeju u Sarajevu.

Senka Lihić je kazala da njene slike karakteriše različitost tema, živopisne boje, te su pozitivne.

"Najvažnije je da su rađene s ljubavlju. Svaku sliku osjećam kao da je dio mene", kaže Lihić.

Ova umjetnica slika od 2019. godine i, kako je istakla, slikanje joj je pomoglo u jednom teškom životnom periodu.

"Kad slikam potpuno sam izložena. Posvećena sam slikama i nisam u stvarnom svijetu", kazala je ona.

Izloženo je 12 slika, a izložba će trajati trajati sedam dana.

Danas se povodom obilježavanja 41. godišnjice od otvaranja Zimskih olimpijskih igara u Sarajevu u Olimpijskom muzeju održava Dan otvorenih vrata.

Za  sve posjetioce koji odluče da dožive dio olimpijske atmosfere ulaz je besplatan.

Olimpijski muzej Sarajevo Senka Lihić Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu