SARAJEVO

U PSBiH sutra okrugli sto o 30. godišnjici genocida u Srebrenici

U fokusu će, pored ostalog, biti značaj istorijskog i institucionalnog pamćenja genocida, a akcenat će biti stavljen i na Rezoluciju Generalne skupštine Ujedinjenih nacija 78/282 od 23. maja 2024. godine
Raport.Ba
psbih1

U Parlamentarnoj skupštini Bosne i Hercegovine sutra će biti održan Okrugli sto pod nazivom "Promemorija 30. godišnjice genocida u Srebrenici“, u organizaciji Mješovitog kluba poslanika u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH (PSBiH).

U fokusu će, pored ostalog, biti značaj istorijskog i institucionalnog pamćenja genocida, a akcenat će biti stavljen i na Rezoluciju Generalne skupštine Ujedinjenih nacija 78/282 od 23. maja 2024. godine.

Osim poslanika Mješovitog kluba Šemsudina Mehmedovića i Jasmina Emrića, učesnici skupa bit će preživjele žrtve genocida i relevantni predavači, kao i predstavnici izvršne i zakonodavne vlasti, nevladinog sektora i medija, navodi se u saopćenju iz PSBiH. 

genocid u Srebrenici Parlamentarna skupština BiH Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu