Otpravnik poslova a.i. John Ginkel danas je poželio dobrodošlicu gostima iz američke korporacije Bechtel u Bosnu i Hercegovinu, gdje će ova renomirana kompanija istraživati nove mogućnosti za unapređenje infrastrukture.
U delegaciji se nalaze i predstavnici Američke agencije za trgovinu i razvoj (U.S. Trade and Development Agency), koja pruža podršku pouzdanim rješenjima američkog privatnog sektora za ključne infrastrukturne izazove širom svijeta.
„Radujemo se susretima s liderima iz cijele BiH i razgovorima o tome kako jedna od vodećih svjetskih inženjerskih i građevinskih kompanija može pomoći Bosni i Hercegovini da unaprijedi svoju infrastrukturu, osigura energetsku nezavisnost i podstakne ekonomski razvoj“, izjavio je Ginkel.
Bechtel, globalno priznati lider u inženjeringu i gradnji, ima potencijal donijeti značajnu pomoć BiH u razvoju ključnih sektora, čime bi se značajno podržao napredak zemlje prema modernizaciji i boljoj povezanosti.