u new yorku

U sjedištu Ujedinjenih naroda počelo obilježavanje 30. godišnjice genocida u Srebrenici

Raport.Ba
un obracanje 1

U sjedištu Ujedinjenih naroda u New Yorku počelo je obilježavanje Međunarodnog dana sjećanja na genocid u Srebrenici.

Države članice Ujedinjenih naroda ranije su na Generalnoj skupštini izglasale usvajanje Rezolucije o genocidu u Srebrenici.

Uvrštavanje ovog dana sjećanja na zvaničnom kalendaru označeno je 11. jula, na datum kada su 1995. godine srpske vojne, policijske i paravojne formacije okupirale "zaštićenu zonu UN-a" i nad njenim stanovništvo počinile genocid likvidiravši najmanje 8.372 osobe.

Direktan prijenos iz sale Generalne skupštine UN možete pratiti OVDJE.

genocid u Srebrenici Ujedinjeni narodi Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu