Politika

U toku sjednica Upravnog vijeća CBBiH. Srbi učestvuju, ali neće glasati!?

Raport.Ba
Centralna banka1

Nakon što je Predsjedništvo BiH, prema navodima iz kabineta Željka Komšića, donijelo odluku o imenovanju Upravnog vijeća Centralne banke BiH, ovo tijelo zakazalo je sjednicu.

Naime, predsjedavajući Predsjedništva BiH Željko Komšić i član Šefik Džaferović glasali su 'za' da se produži mandat trenutno sazivu.

Kako je Raportu rečeno, odmah danas je zakazana sjednica Upravnog vijeća, a na njoj učestvuju i dva člana iz reda srpskog naroda. Međutim, odbijaju da glasaju.

Prema našim informacijama, član Upravnog vijeća i šef Porezne uprave FBiH Šerif Isović će predložiti da se mandat produži trenutnom guverneru Senadu Softiću.

Inače, članovi Upravnog vijeća su Radomir Božić, Šerif Isović, Danijela Martinović, Dragan Kulina i Senad Softić.

Zanimljivo je da će Softić morati glasati sam za sebe kako bi ponovo postao guverner.

Centralna banka BiH Senad Softić Upravno vijeća CBBiH Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu