Politika

U Tuzli preminuo ljekar Suvad Dedić, načelnik Klinike za plućne bolesti UKC-a

Raport.Ba
Suvad dedic
Tuzlanski ljekar Suvad Dedić, načelnik Klinke za plućne bolesti Univerzitetsko kliničkog centra Tuzla, danas je preminuo uslijed posljedica zaraze koronavirusom. Doktor Dedić rođen je 1960. u Banovićima, a bio je i profesor na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Tuzli. Bio je dugogodišnji uposlenik Univerzitetsko kliničkog centra Tuzla, gdje je nekoliko godina obavljao dužnost načelnika Klinke za plućne bolesti. Dedić je vodio kliniku u kojoj su se u ptoteklih godinu dana liječili pacijenti sa najtežom kliničkom slikom infekcije COVID-19. Vijest o smrti ovog ljekara, istaknutog stručnjaka sa tugom su dočekali brojni građani, prijatelji, pacijenti i kolege, koji su ga izuzetno cijenili.  
Koronavirus Suvad Dedić UKC Tuzla Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu