otkrili transkripti

Ubica s Univerziteta Brown navodno planirao mjesecima

Ubio profesora i dvoje studenata u SAD pa presudio sebi
Raport
Piše: Raport
Valente23

Claudio Manuel Neves Valente (48), napadač koji je prošlog mjeseca na Univerzitetu Brown usmrtio dvoje studenata, a potom i profesora, mjesecima je planirao napad i nije pokazao nimalo kajanja. To otkrivaju transkripti videozapisa koje su objavili istražitelji, piše BBC.

Podsjetimo, upao je u zgradu inženjerstva Barus & Holley na Univerzitetu Brown i zapucao na prisutne tokom održavanja završnih ispita. 

U napadu su ubijeni studenti Ella Cook (19) i Mukhammad Aziz Umurzokov (18), a devetero ih je ranjeno. Dva dana kasnije, Valente je u njegovom domu blizu Bostona ubio profesora Nunu Loureira nakon čega je počinio samoubistvo.

Njegovo tijelo pronađeno je 18. decembra u skladištu u New Hampshireu, zajedno s videosnimkama na kojima na materinjem portugalskom jeziku govori o svojim djelima. 

U transkriptima, čiji su engleski prijevod jučer objavili tužitelji, napadač navodi kako je proveo "šest semestara" planirajući napad u Providenceu, Rhode Island. Branio je svoje postupke, ali nije ponudio jasan motiv.

Ubica SAD Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu