zbog promašaja

Ugledna TV kuća se usred utakmice narugala Ronaldu: “Ovo je sramota”

U susretu osmine finala Evropskog prvenstva Portugal je nakon penala s 3-0 izbacio Sloveniju.

Ispromašivao se Cristiano Ronaldo u 120 minuta, u 105. minuti imao je priliku zabili i iz penala koji mu je na kraju odbranio Jan Oblak.

Nakon tog promašaja ugledni BBC se pokazujući snimku narugao najvećoj portugalskoj zvijezdi jer su uz nju napisali Misstiano Penaldo.

Spojili su tako riječ miss (promašaj) s Cristianovim imenom, a penal su mu povezali s prezimenom.

Ronaldo je na kraju ipak imao razloga za zadovoljstvo, jer je bio strijelac jednog od tri gola u raspucavanju za Portugal, a BBC se našao na udaru na društvenim mrežama.

Reagirao je i bivši engleski reprezentativac John Terry koji je napisao: 'BBC, ovo je sramota'