Tragedija na Jadranu

Uhapšen prvi oficir katamarana koji je učestvovao u nesreći u kojoj su poginule četiri osobe

U trenutku sudara na jedrilici je bilo osam čeških državljana, dok se na katamaranu nalazilo 118 putnika i sedam članova posade
Raport
Piše: Raport
Brodica hrvatska
Foto: Ivo Cagalj/PIXSELL

Iz policijske uprave splitsko-dalmatinske potvrdili su da se provodi kriminalističko istraživanje nad 33-godišnjim državljaninom Hrvatske zbog jedne od najtežih pomorskih nesreća na Jadranu posljednjih godina.

Naveli su kako postoji osnovana sumnja da je 33-godišnjak počinio krivično djelo protiv sigurnosti prometa-ugrožavanje posebnih vrsta prometa. Nakon dovršetka istraživanja, uz krivičnu prijavu danas će biti predan pritvorskom nadzorniku.

Slobodna Dalmacija piše da je uhapšen prvi oficir putničkog katamarana "Krilo Eclipse". Prijeti mu od tri do 15 godina zatvora jer je kršenjem propisa o sigurnosti prometa prouzrokovana smrt više osoba.

Podsjetimo, u pomorskoj nesreći koja se dogodila u nedjelju oko 11:38 u Splitskim vratima, između otoka Šolte i Brača, poginule su četiri osobe.

U trenutku sudara na jedrilici je bilo osam čeških državljana, dok se na katamaranu nalazilo 118 putnika i sedam članova posade. Četiri osobe s potopljene jedrilice spašene su iz mora i s povredama prevezene u KBC Split.

Češki Blick objavio je da je u nesreći smrtno stradao bračni par iz Češke, Jiřina i Petr iz mjesta Bolatice u opavskoj regiji. Iza sebe su ostavili dvije kćeri i unuke.

Bračni par bio je poznat po ljubavi prema putovanjima i sportu, a u Hrvatsku su redovno dolazili ploviti. Prijatelji ističu da su bili vrlo iskusni moreplovci. 

pomorska nesreća Jadran Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu