akcija "ulog"

Uhapšena dva inspektora Poreske uprave RS, sumnja se na trgovinu utjecajem i primanje mita

Raport.Ba
poreska uprava rs

Policijski službenici Policijske uprave Banj Luka u saradnji sa policijskim službenicima Uprave za organizovani i teški kriminalitet, u okviru akcije kodnog naziva "ULOG", danas su uhapsili lica A.M. i Đ.R. oba iz Srpca, službenike Poreske uprave Republike Srpske.

Oni su uhapšeni zbog postojanja osnova sumnje da su počinila krivična djela trgovina utjecajem i primanje mita.

"U toku su pretresi na više lokacija, a sve aktivnosti se realizuju po naredbama Okružnog suda Banja Luka i pod nadzorom Republičkog javnog tužilaštva RS, Posebno odjeljenje za suzbijanje korupcije, organizovanog i najtežih oblika privrednog kriminala, kojima će nakon kriminalističke obrade lica biti predata uz izvještaj o počinjenim krivičnim djelima", saopćeno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova RS.

MUP RS Poreska uprava RS primanje mita Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu