liga nacija

Undav ‘udavio’ Zmajeve, koji su protiv Njemačke ipak pokazali da mogu i moraju više

Reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u okviru trećeg gola Lige nacija.

Od Zmajeva su ovog puta bolji bili Nijemci, koji su na Bilinom polju slavili rezultatom 2:1.

Sigurno prvo ime susreta bio je sjajni Denis Undav, koji je postigao dva gola, pri tome potpuno razbivši odbranu Zmajeva.

Čudesni Wirtz je u 30. minuti odlično uposlio Undava, koji je postigao svoj prvi gol na večerašnjem susretu.

Samo šet minuta kasnije, isti je igrač povisio na 2:0 i to samo nekoliko trenutaka nakon što je na drugoj strani Ermedin Demirović pogodio prečku.

Nijemci su većim dijelom kontrolisali utakmicu, ali onda je u 71. minuti na scenu stupio Edin Džeko, koji je postigao novi gol u dresu BiH.

Do kraja susreta bilo je nekoliko prilika na obje strane, a mora se reći kako su Zmajevi večeras, i pored poraza, ostavili više nego dobar utisak protiv renomiranog protivnika, ali svakako vrijedi istaći da su Nijemcima večeras poništena čak tri gola zbog nedozvoljene pozicije.