Uoči sutrašnje svjetske premijere filma Dine Mustafića "Paviljon" , koji otvara 31. izdanje Sarajevo Film Festicala, glavni glumac Rade Šerbedžija već danas stiže u Sarajevo.
Paviljon“ je crna komedija o grupi stanara staračkog doma „Paviljon“, koji se nakon godina zlostavljanja i poniženja odlučuju na oružanu pobunu. Naoružani ilegalnim sredstvima zauzimaju dom, uzimaju osoblje za taoce i ulaze u sukob s vlastima…
Scenarij filma potpisuje Viktor Ivančić, koscenarist je Emir Imamović Pirke. Direktori fotografije su Almir Đikoli i Mustafa Mustafić, montažer Vladimir Gojun, autor muzike Bojan Zulfikarpašić, kostimografkinja Zhaklina Krstevska, scenografkinja Mirna Ler. U glumačkom ansamblu su Rade Šerbedžija, Zijah Sokolović, Miralem Zubčević, Ksenija Pajić, Jasna Diklić, Branka Petrić, Meto Jovanovski, Vladimir Jurc Lali, Kaća Dorić, Muhamed Bahonjić, Ivo Barišić, Ermin Bravo, Alban Ukaj, Nikša Butijer, Vedrana Božinović, Mirjana Karanović, Ermin Sijamija, Aleksandar Seksan, Snežana Vidović, Selma Mehanović, Zlatan Školjić, Adis Mehanović, Siniša Vidović, Faketa Salihbegović-Avdagić, Ivica Šarić, Mugdim Avdagić, Sabina Kulenović i Ana Novaković.
Producenti filma su Mustafa Mustafić, Ishak Jalimam i Rusmir Efendić, koproducenti Igor Vranjković, Dejan Krajčevski, Bojana Maljević i Dušan Kovačević.
Rade Šebedžija često ističe kako rado dolazi u Sarajevo, a svojevremeno je u intervjuu za Raport kazao:
"Dužan sam završiti onaj divni koncert ispred Narodnog pozorišta koji je oluja prekinula prošle godine. Osim toga, veselim se filmu „Paviljon“ Dine Mustafića, koji smo snimali prošle godine u Zenici po scenariju Viktora Ivančića. Žao mi je što u njemu nije igrao moj prijatelj Josip Pejaković..."