O neustavnim potezima rukovodstva Republike Srpske oglasila se i Ambasada Sjedinjenih Američkih Država u Bosni i Hercegovini.
"Kao što je rekao glasnogovornik State Departmenta, mi ćemo se odlučno suprotstaviti svim postupcima domaćih čelnika u Bosni i Hercegovini koji bi narušili sigurnost i stabilnost BiH.
Mislili smo ono što smo rekli. Osuđujemo neustavne i antidejtonske zakone koje je sinoć donijela Narodna skupština Republike Srpske.
Očekujemo da domaći lideri odmah prestanu sudjelovati u aktivnostima koje podrivaju Daytonski mirovni sporazum i ustavno-pravni poredak BiH", poručuju iz Ambasade SAD u BiH.