Uragan Meslissa nastavlja pustošenje. Iza njega su ostali Jamajka i Haiti, a sada su na udaru Karibi.
Iz Haitija stižu izvještaji o žrtvama. Gradonačelnik južnog obalnog grada Petit-Goâvea rekao je za AP da je 25 ljudi poginulo nakon što je rijeka La Digue izlila iz korita uslijed uragana.
Deseci kuća su poplavljeni i srušeni, a ljudi su i dalje zarobljeni pod ruševinama, izjavio je gradonačelnik Jean Bertrand Subrème.
Zamolio je vladu da pomogne u spašavanju žrtava. "Preplavljen sam situacijom", dodao je.
Sve se više otkriva pravi razmjer posljedica uragana Melisse. Preko noći je 75 posto Jamajke ostalo bez električne energije, a broj onih koji su ostali bez skloništa, ozlijeđenih - ili možda poginulih - još se nije ni počeo brojati, piše BBC.
Jamajčanski premijer Andrew Holness upravo je objavio da je njegova vlada proglasila Jamajku područjem katastrofe.