Presjednica EK

Ursula von der Leyen u Srebrenici: Evropska unija uvijek će pamtiti genocid

Odala sam počast sjećanju na više od 8.300 bošnjačkih dječaka i muškaraca koji su ubijeni u Srebrenici prije 30 godina
Raport.Ba
ursula 1

Predsjednica Evropske komisije Ursula von der Leyen boravi u posjeti našoj zemlji, a danas je obišla Memorijalni centar Srebrenica u Potočarima gdje je odala počast žrtvama genocida.

Kako je navela, posjeta Srebrenici ju je duboko dirnula.

"Odala sam počast sjećanju na više od 8.300 bošnjačkih dječaka i muškaraca koji su ubijeni u Srebrenici prije 30 godina. I odala sam počast majkama, suprugama i kćerkama koje su nosile teret gubitka tri duge decenije. Naša je dužnost da sačuvamo istinu i aktivno radimo na pomirenju", kazala je i poručila da će Evropska unija uvijek pamtiti genocid u Srebrenici.

EU Ursula on der Leyen Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu