razbili rumuniju

Uspavani div se probudio kad je najpotrebnije. “Tulipani” poslali poruku svima na Euru

Fudbaleri Nizozemske savladali su danas Rumuniju, rezultatom 3:0, te izborili plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Njemačkoj.

Nizozemska i Rumunija odigrale su meč osmine finala Evropskog prvenstva na Alianz Areni u Minhenu.

Sjajni Gakpo

Prvo poluvrijeme susreta proteklo je dominacijom "Tulipana" koji su u više navrata opasno zaprijetili, a postigli su i pogodak u 20. minuti preko Codyja Gakpa.

U drugom dijelu Gakpu je poništen drugi pogodak.

Donyell Malen je postigao drugi gol za Nizozemce prvo u 83. minuti. Zatim je i u 93. zatresao rumunsku mrežu i tako potvrdio pobjedu svoje ekipe, prenosi AA.

Nizozemska će se u četvrtfinalu 6. jula u Berlinu sastati s pobjednikom večerašnjeg duela Turska - Austrija.

"Tulipani" su nakon neuvjerljivog nastupa u grupi D u kojoj su bili tek treći, snagu i talent pokazali protiv Rumuna u nokaut-fazi.

Dominirali cijeli meč

Postigli su tri gola, a mogli su barem dvostruko više, uputivši čak 24 udarca prema vratima Rumunije...

Blistao je napadač Liverpoola Gakpo sa pogotkom i asistencijom, kao i Malen koji je ušao s klupe i postigao dva gola.

Nizozemska sada ima 11 pobjeda u 15 utakmica protiv Rumunije uz niz od pet uzastopnih trijumfa protiv Rumuna, uključujući uspjeh od 2:0 na Euru 2008.

Današnjom predstavom "Tulipani" su poslali snažnu poruku svim pretendentima na titulu uoči završnice Eura...