Želi poziciju direktora

Ustavni sud BiH odbio apelaciju kontroverznog Jakića. Tužio i Vladu FBiH

Inače, Vinko Jakić je bio dugogodišnji direktor Agencije za upravljanje oduzetom imovinom Federacije Bosne i Hercegovine. Njega je policija morala izbaciti iz fotelje
Raport
Piše: Raport
Vinko5

Ustavni sud Bosne i Hercegovine odbio je apelaciju Vinka Jakića, koji je tražio privremenu mjeru zbog pozicije direktora Službe za zajedničke poslove organa i tijela FBiH. 

"Vinko Jakić iz Sarajeva, kojeg zastupa Suad Sultanić, adovkat iz Sarajeva, podnio je 21. oktobra 2025. godine apelaciju Ustavnom sudu Bosne i Hercegovine zbog dužine trajanja postupaka koji se vodi pred Općinski sud u Sarajevu.

 

Apelant je 23. oktobra 2025. godine podnio zahtjev za donošenje privremene mjere kojom bi Ustavni sud „naložio odlaganje primjene Odluke Vlade FBiH V. Broj 1527/2025 od 29. septembra 2025. godine, objavljene u 'Službenim novinama FBiH' broj 76/25“, o raspisivanju javnog konkursa za postavljanje direktora Službe za zajedničke poslove organa i tijela FBiH do donošenja odluke o apelaciji.

Apelant je kao tražilac izvršenja 6. jula 2022. godine Općinskom sudu podnio prijedlog za izvršenje protiv Federacije BiH, Služba za zajedničke poslove organa i tijela (u daljnjem tekstu:izvršenik), radi izvršenja pravomoćne presude Općinskog suda od 24. septembra 2021. godine kojom je izvršenik obavezan da apelantu uspostavi radnopravni status vraćanjem na rad", navodi se u obrazloženju Ustavnog suda BiH.

 

Inače, Vinko Jakić je bio dugogodišnji direktor Agencije za upravljanje oduzetom imovinom Federacije Bosne i Hercegovine. Njega je policija morala izbaciti iz fotelje.

Vinko Jakić Ustavni sud BiH Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu