krše konvenciju

Užas u Ukrajini. Amerika optužuje Rusiju da koristi hemijsko oružje u borbama

Raport.Ba
ukrajina rat 6

Sjedinjene Američke Države optužile su Rusiju da koristi hemijsko oružje protiv ukrajinskih snaga, što predstavlja kršenje Konvencije o hemijskom oružju, saopćio je State Department.

Riječ je o pesticidu hloropikrinu.

"Upotreba ovih hemikalija nije izolovan incident i vjerovatno je motivisana željom ruskih snaga da istisnu ukrajinske snage sa utvrđenih položaja i ostvare taktički napredak na bojnom polju", navodi State Department.

Istovremeno, Washington je najavio novi talas sankcija protiv ruskih, ili stranih kompanija ili pojedinaca optuženih za učešće u invaziji na Ukrajinu, prenosi BHRT.

hemijsko oružje invazija na Ukrajinu State Department Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu