drama u stuttgartu

Nijemci ispali s Eura, Španija ima novog heroja

Pobjednik ovog duela u polufinalu ide na boljeg iz susreta u Hamburgu u kojem se sastaju Portugal i Francuska

Ono što je po mnogima trebalo biti žestoko finale Eura, bilo je samo četvrtfinale.

Voljom žrijeba dvije najuvjerljivije reprezentacije dosadašnjeg toka Evropskog prvenstva u Njemačkoj igrale su već za proboj u polufinale.

Domaćin Eura Njemačka na Stuttgart Areni dočekala je danas Španiju i izgubila sa 1:2 nakon produžetaka.

Španija u polufinalu ide na boljeg iz večerašnjeg susreta u Hamburgu u kojem se sastaju Portugal i Francuska (21 sat).

Tekstualni prijenos utakmice Njemačka - Španija možete pratiti na našem portalu:

TOK UTAKMICE

• Ovim je završen tekstualni prijenos utakmice na našem portalu.
  • 127'
    Gotovo je, Španija ide u polufinale, Njemačka se oprašta od Eura.
  • 125'
    Još nije kraj. Carvajal je dobio crveni karton.
  • 120'
    Tri minute nadoknade.
  • 120'
    Španija vodi sa 2:1! Merino je majstorskim udarcem glavom pogodio za novo vodstvo gostiju i postao novi heroj "Furije".
  • 117'
    Dobar udarac glavom Fullkruga iz teške pozicije, ali Simon brani.
  • 116'
    Nacho je ostao na zemlji nakon duela s Wirtzom.
  • 113'
    Rezervni igrač Njemačke Uudav dobio je žuti karton na klupi.
  • 112'
    Oyarzabal je šutirao, ipak pored gola.
  • 110'
    Sada je i Rodri dobio žuti karton.
  • 109'
    Bivši golman Njemačke Oliver Kahn prati meč sa tribina.
  • 106'
    Da li je penal za Njemačku zbog igre rukom Cucurelle? Ne, sudija pokazuje da se igra nastavi.
  • 106'
    Kraj prvog produžetka nakon jedne minute nadoknade.
  • 105'
    Wirtz je mogao postići još jedan gol. Sjajno je šutirao, Simon je bio "kratak", ali lopta je umjesto u mreži završila van terena.
  • 104'
    Njemačka u produžecima na Euru
    Pobjeda protiv Jugoslavije 1976. polufinale (2:2 / 4:2)
    Poraz protiv Čehoslovačke 1976. finale (2:2 / 2:2 / 3:5p)
    Pobjeda protiv Engleske 1996. polufinale (1:1 / 1:1 / 6:5p)
    Pobjeda protiv Češke 1996. finale (1:1 / 2:1 zlatni gol)
    Pobjeda protiv Italije 2016 četvrtfinale (1:1 / 1:1 / 6:5p)
  • 102'
    Joselu ulazi umjesto Ruiza.
  • 102'
    Španija u produžecima na Euru
    Pobjeda protiv Mađarske 1964. polufinale (1:1 / 2:1)
    Pobjeda protiv Danske 1984. polufinale (1:1 / 1:1 / 5:4p)
    Poraz protiv Engleske 1996. četvrtfinale (0:0 / 0:0 / 2:4p)
    Pobjeda protiv Italije 2008. četvrtfinale (0:0 / 0:0 / 4:2p)
    Pobjeda protiv Portugala 2012. polufinale (0:0 / 0:0 / 4:2p)
    Pobjeda protiv Hrvatske 2020. osmina finala (3:3 / 5:3)
    Pobjeda protiv Švicarske 2020. četvrtfinale (1:1 / 1:1 / 3:1p)
    Poraz protiv Italije 2020. polufinale (1:1 / 1:1 / 2:4p)
  • 100'
    Žuti karton i za Carvajala.
  • 97'
    Nekoliko minuta potpune dominacije Španije, ali bez prilika za gol.
  • 94'
    Strijelac Wirtz je dobio žuti karton.
  • 91'
    Počeo je prvi produžetak. Nijemci će igrati opreznije - ušao je defanzivac Anton umjesto napadača Havertza.
  • Španija je regularni tok završila sa minimalnom prednošću u posjedu lopte - 51/49%. Nijemci imaju više udaraca - 16 (5)/11 (5) - i žutih kartona (6/3) te kornera (4/0)
  • 94
    Kraj regularnog toka, očekuju nas produžeci.
  • 93'

Schlotterbeck (Njemačka) dobio je žuti karton.
  • 90'
    Četiri minute sudijske nadoknade.
  • 89'
    Njemačka je izjednačila! Kimmich je ubacio na peterac, a Wirtz iz gužve pogodio, od stative, za 1:1.
  • 87'
    Domaćin je izveo četvrti korner. Španija nije nijedan, ali ima gol prednosti.
  • 86'
    Gužva pred golom Španije, ali i prekršaj Nijemaca.
  • 85'
    Sve manje nade za domaće navijače da će se radovati na kraju utakmice.
  • 82'
    Simon je napustio svoj gol i otišao u "prazno", a Havertz promašio praznu mrežu.
  • 80'
    S druge strane, ulazi legendarni napadač Muller umjesto beka Taha.
  • 79'
    Španci uvode svježe snage. Merino i Oyarzabal umjesto Morate i Williamsa.
  • 77'
    Fullkrug pogađa stativu nakon ubačaja Wirtza!
  • 74'
    Sve žešći startovi, žuti i za Torresa.
  • 74'
    Mittelstadt je dobio žuti kaerton.
  • 73'
    Nijemci su se po udarcima poravnali sa Španijom (po 10). Gosti vode u šutevima u okvir (5/4).
  • 70'
    Dobar pokušaj Andricha sa ivice šesnaesterca, ali Simon brani.
  • 67'
    Žuti karton je dobio i Kroos.
  • 66'
    Španski tinejdžer Yamal (16) je vodeči asistent Eura, sa tri asistencije.
  • 63'
    Yamal napušta teren, mijenja na Ferran Torres.
  • 62'
    Španski premijer Pedro Sanchez te bivši reprezentativci "Furije" Carles Puyol i Gerard Pique prate utakmicu u Stuttgartu
  • 60'
    Nijemci sve žešće napadaju nakon primljenog gola.
  • 57'
    NIjemci pojačavaju napad - Fullkrug i Mittelstadt mijenjaju Rauma i Gundogana.
  • 56'
    Andrichu žuti karton zbog prekršaja na Williamsu.
  • 51'
    Španija vodi! Yamal je majstorski servirao loptu Olmu koji pogađa sa petnaestak metara.
  • 51'
    Jednako agresivno se igra i u nastavku.
  • 47'
    Morata promašuje šansu utakmice, sa sedam metara šutira preko gola.
  • 46'
    Oba rivala su mijenjala u poluvremenu. Andrich i Wirtz kod Njemačke umjesto Sanea i Cana, Nacho kod Španije mijenja Le Normanda.
  • Povreda Pedrija je poremetila Španiju u ranoj fazi utakmice.
  • Španija igra mnogo raznovrsnije u napadu, Nijemci su se uglavnom orijentisali na pokušaje preko Havertza. Čija će taktika u nastavku "upaliti"?
  • Njemačka ima minimalnu prednost u posjedu lopte na poluvremenu - 52/48%. Španci vode u šutevima 8 (4)/3 (3). Zabilježen je samo jedan korner - izveli su ga domaćini.
  • 42
    Kraj prvog poluvremena, Bilo je šansi, ali ne i golova.
  • 45'
    Igra se sudijsko vrijeme - 2 minuta.
  • 43'
    Nijemci imaju tri šuta, sva tri okvir. Španci su na 7/3.
  • 39'
    Silovit udarac Olma. Neuer nije uspio uhvatiti loptu, ali Morata je izgubio bitku s previše njemačkih defanzivaca.
  • 35'
    Havertz je sjajno prihvatio loptu na ivici kaznenog prostora, ali njegov šut nije bio toliko jak da bi namučio Simona.
  • 33'
    Nijemci također igraju mnogo otvorenije, čekamo prvi gol.
  • 30'
    Sada je žuti karton dobio i Le Normand, što znači da ni španski stoper ne može igrati u mogućem polufinalu.
  • 28'
    Požutio je i Raum. Stradao je Carvajal.
  • 26'
    Iako su Španci mnogo aktivniji u napadu, Njemačka ima veći posjed - 56/44%.
  • 23'
    Na utakmici i bivši selektor Njemačke Joachim Low.
  • 21'
    I Nijemci su upisali prvi udarac u okvir. Havertz je u dobroj situaciji ipak slabo šutirao glavom, Simon je bio siguran.
  • 19'
    "Furija" već ima pet udaraca na gol rivala, od toga jedan u okvir. Njemačka čeka na prvi šut.
  • 15'
    Neuer je ostao ukopan, ali je lopta nakon udarca Yalama prohujala pored lijeve stative van terena.
  • 13'
    Žestok start Rudigera na Olmu i žuti karton za njemačkog defanzivca koji će propustiti eventualno polufinale. Slobodan udarac sa 20 metara za Špance.
  • 11'
    Prvi napad Njemačke, ali Raum centrira direktno u ruke golmana Simona.
  • 8'
    Kakav udarac za Španiju! Ključni veznjak Pedri mora na klupu, mijenja ga Olmo.
  • 6'
    Pedri ponovo na zemlji. Može li nastaviti meč?
  • 4'
    Žestok start Kroosa na Pedriju. Španci traže karton, ali njemački veteran neće ga dobiti.
  • 1'
    Odlična akcija Španije i udarac Pedrija nakon samo 50 sekundi. Neuer siguran na golu Njemačke.
  • 1'
    Počeo je veliki derbi u Stuttgartu.
  • Selektori dva tima su Julian Nagelsmann (Njemačka) i Luis de la Fuente (Španija).
  • Glavni sudija je Englez Anthony Taylor kome će asistirati zemljaci Gary Beswick i Adam Nunn.
  • Tu je i početna formacija Španije
  • Ovo je startna postava Njemačke
  • Njemački golman Manuel Neuer bi trebao postati tek treći igrač nakon Cristiana Ronalda (29) i Pepea (22) koji je dosegao granicu od 20 nastupa u historiji Eura.
  • Duel Njemačke i Španije igra se na Areni u Stuttgartu.