UŽIVO: Kraj na Koševu, Torpedo nakon penala zaledio navijače Sarajeva

Fudbaleri Sarajeva i Torpeda od 21 sat na Koševu igraju revanš susret prvog pretkola Konferencijske lige.

U prvom meču, koji je igran u Gruziji prije sedam dana, bilo je 2:2 i Sarajevo je favorit za prolazak dalje.

Trener Mirza Varešanović odlučio se za sljedećih 11 igrača večeras:

Šahinović, Beganović, Zeljković, Aničić, Duraković, Vrančić, Jelčič Balta, Kyeremeh, Varešanović, Ziljkić i Oliveira.

TOK UTAKMICE

Beganović je sada promašio. To bi bilo to na Koševu.

Gosti vode 3:2

Avramovski sada siguran.

Čataković je sada siguran za Sarajevo, ali i gosti su opet precizni.

Promašio je Ikić, a to gosti odmah kažnjavaju i vode 0:1.

Prvi penal šutira Sarajevo.

120' Kraj produžetaka. Penali odlučuju putnika dalje.

118' Još malo je ostalo do kraja. Čini se da će penali odlučiti putnika dalje.

111' Velika šansa za Sarajevo. Kyeremeh je izašao sam pred Kljajića, ali golman gostiju to sjajno brani.

106 ' Počelo je posljednjih 15 minuta. Sretno, bordo momci!

105' To je to za prvi produžetak.

98' Bez previše uzbuđenja u prvom produžetku.

90' Počeo je prvi produžetak.

94' Kraj. Gledat ćemo produžetke. Šteta.

91' Nakon ubačaja iz prekida Giguri glavom pogađa za izjednačenje.

91' GOL. Nevjerovatno, ali istinito. Torpedo je stigao do izjednačenja u 91. minuti.

79' Kyeremeh sada pokušava iz izgledne pozicije, ali nije bio precizan.

75' Stopostotna šansa sada za Renana Oliveiru, ali nekako mu brani šut Kljajić. Ostaje 1:0.

74' Dal Varešanović pokušava iz velike udaljenosti, ali preko gola.

67' Odmah uzvraća Sarajevo! Mario Vrančić s ruba šesnaesterca, ali pogađa samo prečku.

65' Ogromna šansa za Torpedo. Lopta je išla prema Pantlusaiju, ali Zeljković spašava u zadnji čas.

57' Dobar pokušaj Jelića-Balte, ali pored gola to odlazi.

50' Vrančić sjajno prolazi i odlično ubacuje za Oliveiru, ali izbacuju to gosti u korner.

48' Lijepa akcija Sarajeva sada, ali malo jača lopta Vrančića za Varešanovića i to je gol aut.

46' Počelo je drugo poluvrijeme na Koševu.

45' Kraj prvog poluvremena na Koševu. Sarajevo ima rezultat kjoji ga vodi dalje.

45' Velika šansa ponovo za Sarajevo. Zikljuć je ubacio s lijeve strane, a Kyeremeh šutira glavom pored gola.

42' Vrlo dobra prilika sada za Oliveiru. Primio je loptu u kaznenom prostoru gostiju, ali nije uspio pogoditi pored dvojice štopera Torpeda.

36' Dobra prilika je ovo bila za Sarajevo iz slobodnjaka. S nekih 20 metara je šutirao Ziljkić, ali vrlo slabo.

29' Po jedan pokušaj sada na obje strane, ali nije bilo problema za golmane.

25' Prijeti sada Sarajevo preko Dala Varešanovića. Lijepo je prošao mladi veznjak, ali spašavaju se gosti prije nego što je lopta došla do Ziljkića.

21' Bez obzira na to što Sarajevo trenutno vodi, mora se priznati da Toirpedo igra vrlo dobro od početka susreta. Gruzijci su vrlo opasni i treba biti oprezan.

17' Nakon gola Sarajeva nema većih uzbuđenja na Koševu.

10 - GOOOOL. Oliveira je lijepo prošao po desnoj strani, ubacio za Ziljkića koji pogađa za 1:0.

4' Stopostotna šansa za goste, ali Šahinović je to spektakularno odbranio.

2' Na Koševu je prisutno nešto više od 20.000 gledalaca i atmosfera je zaista fantastična.

1' Minutom šutnje za nedavno preminulog Vahidina Musemića počeo je meč na Koševo. Sretno, Sarajevo!