Francuska je u finalu Svjetskog prvenstva. Maroko protiv Hrvatske za treće mjesto

Večeras drugi meč polufinala Svjetskog prvenstva u Kataru igraju Francuska i Maroko. Jučer je reprezentacija Argentine izbacila Hrvatsku u polufinalu rezultatom 3:0. Tako da Gauchosi očekuju jedno od ove dvije reprezentacije u velikom finalu.

Reprezentacija Maroka već je ušla u historiju kao jedina afrička reprezentacija koja se plasirala u polufinale svjetskog prvenstva. Sada Marokanci imaju priliku da uđu u finale.

Stigli su službeni sastavi obje reprezentacije:

Francuska: Lloris, Konate, Varane, Kounde, T. Hernandez, Fofana, Tchouameni, Griezmann, Mbappe, Dembele, Giroud

Maroko: Bono, Aguerd, Saiss, Mazraoui, Hakimi, El Yamiq, Amrabat, Ounahi, Ziyech, Boufal, En-Nesyri.

Potvrđeno je da Francuzima nedostaju Rabiot i Upamecano. Dok je Upamecano na klupi za zamjene, Rabiota nema ni u zapisniku ove utakmice. Službeno, ne može nastupiti zbog bolesti.

Kraj!

Sve je gotovo! Francuska je u finalu Svjetskog prvenstva. Tamo će "Galski pijetlovi" igrati protiv Argentine. Obje ekipe su suvereno savladale svoje protivnike Hrvatsku i Maroko u polufinalu. Očekuje nas fantastičan meč finala.

94' - Velika prilika za Maroko, Francuzi izbijaju loptu sa gol linije.

87' - Čini se da su Marokanci svjesni da je ova prednost Francuza nedostižna. Vidi se pad u njihovoj igri.

80' - Kolo Muani je zabio za 2:0 odmah nakon što je ušao u igru.

72' - Sve više prilika za Francuze. Thuram šutira glavom pored gola.

69' - Velika prilika za Mbappea. Šutirao je sa ruba peterca, ali je njegov udarac izblokiran.

67' - Sofiane Boufal napušta igru, a ulazi Zakaria Aboukhlal

66' - Walid Regragui je pripremio izmjenu. Youssef En Nesyri će izaći i zamijenit će ga Abderrazak Hamdallah

62' - Maroko i dalje ima inicijativu, ali Francuzi su čvrsti u odbrani. Sjajan meč za Konatea.

60' - Nova brza akcija Francuske po lijevoj strani, Griezmann je dao za Mbappea. No suđen je ofsajd. Lopta će biti za Maroko.

56' - Žestoka incijativa Maroka u posljednjih nekoliko minuta. Sve karte su dali u napad. Čini se da je samo pitanje vremena kada će pogoditi mrežu Llorisa.

51' - Mbappe je ponovo sjajno probio po boku, no Amrabat ga je uspio zaustaviiti u posljednjem trenutku.

47' - Sjajan prodor Mbappea po lijevoj strani, no odbrana Maroka uspjela je otkloniti opasnost.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Selektor Maroka je odlučio da će igru napustiti Noussair Mazraoui, a zamijenit će ga Yahya Attiat-Allah.

44' - Strašna prilika za Maroko. El Yamiq je šutirao makazicama ali nije imao sreće te je pogodio stativu Llorisovog gola.

40' - Odlična prilika za Francuze. Griezmann je ubacio iz kornera na prvu stativu, gdje je bio Varane prvi na lopti, ali je promašio gol.

35' - Nova velika prilika za Francuze. Tchouameni je poslao odličnu loptu za Mbappea koji nije uspio uputiti kvalitetan šut. Nakon toga je šutirao Giroud, ali bio je neprecizan.

32' - Mbappe je šutirao prema golu Maroka no pogodio je Girouda koji je bio u ofsajdu

30' - Dug napad Maroka koji je obećavao završen je nakon dosuđenog ofsajda

26' - Žuti karton za Boufala nakon prigovora. Reprezentativac Maroka je napravio faul u napadu.

21' - Velik problem za Maroko. Saiss, kapiten ekipe, mora izaći iz igre zbog povrede. Njega je zamijenio Amallah.

17' - Već u sljedećem napadu Giroud je imao priliku da poveća vodstvo Galskih pijetlova, ali je pogodio okvir gola Bona.

16' - Ziyech je imao sjajnu priliku, no slabo je šutirao pored gola.

15' - Marokanci nešto više imaju loptu u svom posjedu. No, prema naprijed ništa ne mogu učiniti za sad, Francuzi se odlično brane.

10' - Prvi udarac Maroka. Odlično je šutirao Ounahi, no siguran je bio Lloris.

5' - Francuska je povela golom Hernandeza nakon gužve u šesneastercu Maroka

4' - Za sada bez uzbuđenja. Obje ekipe ušle su oprezno u ovaj meč

1' - Počeo je polufinalni meč Francuske i Maroka. Marokanci su prvi krenuli sa centra

19:54 - U toku je intoniranje himni