primili tri gola

Debakl fudbalera Sarajeva u Slovačkoj. Spartak okončao evropski san bordo tima

Tekstualni prijenos utakmice trećeg pretkola Konferencijske lige Spartak - Sarajevo možete pratiti na našem portalu
(Foto: FK Sarajevo)

Fudbaleri Sarajeva gostuju večeras (20.30 sati) u Trnavi slovačkoj ekipi Spartaka u revanš susretu drugog pretkola Konferencijske lige UEFA (Evropska nogometna federacija).

Prvi meč na Koševu okončan je bez pobjednika (0:0), ali izabranici trenera Zorana Zekića optimizam gaje u činjenici da su u prvom susretu igrom u potpunosti nadigrali protivnika iz Slovačke.

Tekstualni prijenos utakmice Spartak - Sarajevo možete pratiti na našem portalu:

TOK UTAKMICE

• 94'
    Kraj utakmice. Spartak ide dalje, Sarajevo okončalo evropski put za ovu sezonu.
  • 94'
    Sarajevo je primilo i treći gol. Pogodio je rezervni igrač Karnan.
  • 90'
    Četiri minute sudačke nadoknade.
  • 90'
    Mladi Hamzić ušao umjesto Kyeremeha.
  • 90'
    Još jedno sjajno ubacivanje, ali odbrana Spartaka opet interveniše od Čatakovića.
  • Karhan i Corryn ulaze kod Spartaka umjesto Prochazke i Bainovića.
  • 83'
    Odličan ubačaj Kyeremeha, ali lopta ne može do Čatakovića u srcu šesnaesterca.
  • 80'
    Pich je dobio žuti karton.
  • 75'
    Izlazi dvostruki strijelac za Spartak Duriš. Iskusnog napadača mijenja Pich.
  • 70'
    Beganović je šutirao. nakon kornera i Čataković. No, rezultat je i dalje 2:0 za Spartak.
  • 66'
    Svježa snage uvodi i Zekić. Anđušić i Julardžija umjesto Oliveire i Đorđevića.
  • 66'
  • 66'
    Mijenja i Spartak - Ujlaky i Paur umjesto Azanga i Ahla.
  • 60'
    Sarajevo ima inicijativu, ali gola još nema,
  • 54'
    Dobra akcija Guliashvilija, ali domaći uz mnogo sreće izbacuju loptu u korner.
  • 47'
    Pokušaj Čatakovića, ali preko gola.
  • 46'
    Počelo je drugo poluvrijeme. Sarajevo sa dva nova igrača - Durakovića i Mehmedovića zamijenili su Kuprešak i Čataković.
  • 46'
    Kraj prvog dijela. Sarajevo pred teškim, da li i nemogućim zadatkom u drugom poluvremenu?
  • 45'
    Samo minut sudačke nadoknade.
  • 42'
    Sarajevo je primilo i drugi gol. Odbrana Sarajeva naivno je ispala nakon kontre domaćih, što je ponovo iskoristio Duriš za svoj drugi gol.
  • 37'
    Fudbalere Sarajeva sa tribina stadiona u Trnavi bodre bh. košarkaški reprezentativci Džanan Musa i Edin Atić.
  • 34'
    Sreća za Sarajevo, udarac Azanga umjesto mreže pogađa stativu.
  • 28'
    Koša dobija žuti karton nakon prekršaja na Guliashviliju.
  • 20'
    Pokušaj Durakovića, ali se rezultat je mijenja.
  • 15'
    Spartak vodi! Ubačenu loptu Mikoviča u kazneni prostor Rockov je slabo procijenio, a igrač Spartaka Duriš glavom poslao loptu u nebranjenu mrežu, preko istrčalog golmana bordo tima.
  • 12'
    Dobar napad Spartaka. Srećom, domaći napadač se spetljao i slabo zahvatio loptu.
  • 10'
    Prvi pokušaj Spartaka, ali bez problema za golmana Rockova.
  • 7'
    Još jedna sjajna prilika za Sarajevo. Duraković je ubacio, a šut Jovića glavom s nekoliko metara golman je sjajno zaustavio.
  • 4'
    Malo je falilo da Sarajevo povede. Renan Oliveria je odlično prošao po krilu i ubacio, ali odbrana domaćih izbacila loptu ispred Guliashvilija.
  • 1'
    Počeo je susret u Trnavi.
  • Startnih 11 Spartaka: Frelih - Holik, Twardzik, Koša, Mikovič - Bainović, Prochazka, Zeljković, Azango - Ahl, Duriš. Trener: Michal Gašparik.
  • Sarajevo će igrati u sastavu: Rockov - Beganović, Jović, Čelik, Duraković - Mehmedović, Đorđević, Bubanja - Kyeremeh, Oliveira, Guliashvili. Trener: Zoran Zekić.
  • Utakmica Spartak - Sarajevo igra se na stadionu Anton Malatinsky u Trnavi. Kapacitet je 18.200 sjedećih mjesta.
  • Glavni sudija utakmice je Danac Sandi Putros. Asistenti su njegovi zemljaci Steffen Bramsen i Lars Hummelgaard, kao i četvrti arbitar Aydin Uslu.