liga prvaka

Real Madrid večeras je pokazao zašto ga zovu “kraljevski klub”

Real je u novoj šokantnoj utakmici protiv Bayerna izborio finale.

U finalu Lige prvaka sastaće se Borussija Dortmund i Real Madrid, nakon što su Madriđani preokrenuli rezultat i slavili sa 2:1 protiv Bayerna.

Ponovno je Real režirao preokret, na samom kraju utakmice ukazao se Joselu s dva brza pogotka i okrenuo sreću na stranu Kraljeva.

Thomas Tuchel, koji do večeras nikad nije bio poražen na Santiago Bernabeu i njegov Bayern borili su se do kraja, činilo se da imaju sve u svojim rukama, ali na kraju je ponovno presudio taj nevjerovatan pobjednički mentalitet koji je, izgleda, izgrađen u ovom klubu i svako malo izađe na vidjelo u ključnim trenutcima.

Igrao se 68. minut kad je Davies pokazao svoju magiju i doveo Bayern u prednost čudesnim golom.

I kada je izgledalo da će Kraljevi biti eliminisani, Madriđani su nas sve još jednom podsjetili da ih se nikada ne smije otpisati. Neuer je loše reagovao, lopta mu je ispala, a Joselu je naišao na nju i izjednačio rezultat. Bila je to 88. minuta.

Samo četiri minute poslije - jednostavno, Real Madrid. Rudiger je ubacio s lijeve strane, a Joselu je loptu pospremio u mrežu! VAR je pregledao snimak, pogodak je priznat!

Bavarci nisu imali snage za povratak, iako je vremena bilo. Nadoknada je trajala i duže od prvobitno predvođenih devet minuta, ali tim iz Munchena nije uspio doći do pogotka, iako valja napomenuti kako postoji mogućnost da je gostujuća ekipa oštećena u samom finišu kada je dosuđena nedozvoljena pozicija. Bilo kako bilo, Real je u finalu Lige prvaka! Protivnik će im biti Borussia Dortmund.

TOK UTAKMICE

90. Sporna je bila pozicija Mendyja prije ubačaja u sredinu, ali nakon provjere VAR utvrđeno je da se Joselu nalazio iza Francuza, tako da nema govora o offsideu.

90. Real je poveo. Da, vode u samo 2 minuta su preokrenuli, oba gola postigao Joselu

69. Ancelotti u igru šalje Luku Modrića

68.GOOOOOL Alphonso Davies postigao je fantastičan pogodak. Harry Kane je našao Daviesa na lijevoj strani, a on ušao u sredinu i slabijom, desnom nogom fenomenalno pogodio suprotni ugao Luninova gola.

60. Neuer je večeras pokazao na djelu zašto ga se smatra jednim od najboljih golmana u historiji fudbala

53. Kimmich jednostavno ne može zaustaviti Vinicusa koji pravi mnogo problema odbrani Bayerna

47. Dier spriječava siguran pogodak Reala

46. Počelo je drugo poluvrijeme

45. Kraj prvog poluvremena

42. Real je do sada propustio barem pet sjajnih prilika

40. Nova fantastična odbrana Neuera

29.Odličan pokušaj Kanea! Uhvatio je loptu na volej i zaprijetio prema vratima Lunina, lopta je prošla jako blizu gola.

16. Real Madrid bolji na otvaranju utakmice

13. Neuer spašava Bayern čudesnim intervencijama

08. Uzvraća Bayern na drugoj strani preko Gnarbya, ali ostaje 0:0

06. Prvo uzbuđenje na utakmici pred golom Bayerna, ali Rodrygo kasni

01. Počela je utakmica

Večeras ćemo saznati ime ekipe koje će na Wembleyu odmjeriti snage u finalu Lige prvaka, gdje se sinoć plasirala Borussija Dortmund.

Real Madrid dočekuje Bayern Munich u sudaru divova na epskom Santiago Bernabeu, nakon što je prvi susret ove dvije ekipe, igran na Allianz Areni završen sa spektakularnih 2:2.

Treneri Carlo Ancelotti i Thomac Tuchel su se odlučili za sljedeće sastave:

Bayern: Neuer - Kimmich, Dier, De Ligt, Mazraoui - Laimer, Pavlović - Sane, Musiala, Gnabry - Kane.

Real Madrid: Lunin - Carvajal, Rüdiger, Nacho, Mendy - Tchouaméni, Kroos, Valverde, Bellingham - Rodrygo, Vinicius.

Real je već osvojio svoj rekordni 36. naslov prvaka Španije, a Bayernu je, s druge strane. Liga prvaka jedini trofej koji može osvojiti ove sezone.

Madriđani su u lovu na nevjerojatnu, naravno rekordnu, 15. titulu prvaka Evrope, dok bi Bayernu eventualni naslov ove sezone bio sedmi u historiji.

Zajedno imaju 20 naslova prvaka Evrope i zato večeras gledamo sudar titana.