vandalizam

Vandali haraju Sarajevom: Neko je iščupao svjetiljku i bacio je na Spomenik ubijenoj djeci Sarajeva

Novi vandalizam na ulicama Sarajeva.
Raport.Ba
vvvvv

Kako je to objavio načelnik sarajevske općine Centar Srđan Mandić, neko je iščupao svjetiljku sa "Sarajevskog ćilima" i bacio je na Spomenik ubijenoj djeci Sarajeva?!

Da, to se dešava u glavnom gradu Bosne i Hercegovine, gdje svako malo neko ošteti ili oskrnavi spomenike i statue.

Na red je tako došao i Spomenik ubijenoj djeci Sarajeva, što je najljutilo mnoge Sarajlije, Bosance i Hercegovce, kao i Mandića.

"Kako nazvati nekoga ko je u stanju počupati svjetiljku i baciti je na Spomenik ubijenoj djeci Sarajeva? Da li im je išta sveto?", napisao je Mandić, pa dodao:

"Borba protiv prmitivizma i vandalizma će biti duga i mukotrpna, ali nema nam druge nego se boriti. I pobijediti to zlo".

Sarajevo vandalizam Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu