širi se sukob?

Vanredno saopćenje Bijele kuće: 'Svi Amerikanci moraju hitno napustiti Irak'

Raport
Piše: Raport
Bijela kuca

Američki državljani trebaju odmah napustiti Irak, upozorila je Ambasada Sjedinjenih Američkih Država u Bagdadu u ažuriranom sigurnosnom upozorenju objavljenom u subotu, nakon noćnog raketnog napada na zgradu ambasade.

Upozorenje zbog sigurnosnog rizika

U saopćenju se navodi da američki građani u Iraku mogu biti izloženi ozbiljnim sigurnosnim prijetnjama, uključujući otmice.

„Američki državljani suočavaju se s rizikom od otmica, a američke osobe su već bile direktno meta napada. Terorističke milicije povezane s Iranom mogu otežati sposobnost iračkih vlasti da efikasno odgovore u hitnim situacijama“, navodi se u upozorenju ambasade.

Poziv na hitno napuštanje zemlje

Ambasada je naglasila da bi američki građani trebali odmah napustiti Irak zbog povećanog nivoa prijetnje.

„Američki državljani trebaju odmah napustiti Irak. Oni koji odluče ostati u Iraku trebali bi ponovo razmotriti tu odluku s obzirom na značajnu prijetnju koju predstavljaju terorističke milicije povezane s Iranom“, navodi se u saopćenju.

Irak SAD Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu