Ženski rukometni klub Sloga Gornji Vakuf/Uskoplje objavio je da će istupiti iz Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometašice zbog finansijskih problema.
"S velikim žaljenjem obavještavamo sportsku javnost, navijače, prijatelje kluba i sve zaljubljenike u rukomet da Ženski rukometni klub Sloga iz Gornjeg Vakufa-Uskoplja, zbog finansijskih problema, nije u mogućnosti nastaviti takmičenje u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.
Ovu tešku odluku donijela je Skupština kluba nakon iscrpnih analiza i pokušaja da se pronađe rješenje koje bi omogućilo ostanak u najvišem rangu bh. rukometa. Nažalost, uprkos velikom trudu i zalaganju svih u klubu, trenutna finansijska situacija ne omogućava stabilno i kvalitetno učešće u Premijer ligi BiH.
ŽRK Sloga će od naredne sezone nastaviti svoje sportsko djelovanje u Prvoj ligi Federacije BiH, gdje ćemo nastojati da sačuvamo dignitet, duh borbe i kvalitet koji smo gradili godinama. Zahvaljujemo se svima koji su bili uz nas prethodne tri premijerligaške sezone, iskreno se nadamo da nastavljamo dalje. Ovo nije kraj, ovo je samo novi početak", poručili su iz Sloge.
Ekipa Sloge je u protekloj sezoni u konkurenciji šest timova bila posljednja sa svih deset poraza.