Politika

Vatrometom obilježena godišnjica reintegracije Grbavice

Raport.Ba
grbavica
Danas se navršilo 25 godina kako je reintegrirano sarajevsko naselje Grbavica nakon četvorogodišnje opsade. Tokom četiri godine Grbavica je bilo zauzeta od strane bosanskih Srba koji su po izasku iz okupiranog područja ostavili besprizor, ruglo, palili su stanove, skidali štokove, uništavali imovinu. Ipak, ruševine su tokom godina prerastale u ono što je Grbavica danas - opjevani simbol sarajevskog otpora agresoru. Povodom reintegracije večeras je stoga upriličen vatromet te se i na taj način obilježio ovaj važan datum u životima mnogih Sarajlija.
Grbavica reintegracija vatromet Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu