Na BHT 1 večeras u 20 sati emitira se dokumentarni film "Imranova podrška".
Priča o porodici Bašić, koja ima dvoje djece s poteškoćama u razvoju. Koliko je roditeljske ljubavi i truda potrebno da se izbore sa svakodnevnim poteškoćama, govori se u filmu Antonele Pehar Šimunović.
Dječak Imran, učenik petog razreda ima veliku sreću jer su svi njegovi kolege ujedno i njegova podrška, kao i osoblje cijele škole Hrasno. Zašto je važno govoriti o svojim problemima i suočiti se s njima umjesto zatvoriti se u svoja četiri zida, govori otac Selvedin. Više raznih stručnih timova radi da bi ovakva djeca mogla imati podršku u školi. Važno je da su i ova djeca vidljiva kako bismo ih bolje prihvatili u društvu i mogli pokazati empatiju.
Federalna TV u 21.25 sati prikazuje američki film "Iskupljenje u Shawshanku" (The Shawshank Redemption).
Andy Dufresne je uspješni bankar koji nevin biva optužen za ubistvo svoje nevjerne supruge i njenog ljubavnika. Andy biva osuđen na dvije doživotne robije koje treba odslužiti u zatvoru Shawshank, u državi Maine. Andyjevu sudbinu pratimo kroz oči njegovog zatvorskog sudruga Reda. On je osuđen na doživotnu robiju a već je odslužio 20 godina kazne. Red je iskusan balanser između zatvoreničkih grupa koje su separirane po zatvoru, te stražara koje predvodi brutalni Byron Hadley. Film je imao 7 nominacija za Oscara i po mnogima je najbolji film svih vremena.
Uloge tumače Tim Robbins, Morgan Freeman, Bob Gunton, William Sadler, Clancy Brown, Gil Bellows, Mark Rolston, a reditelj je Frank Darabont.
Na HTV 3 u 22.05 sati je muzičko-dokumentarni film "Jimi Hendrix: Voodoo Child".
Ovo je autobiografsko putovanje u kojem je Hendrix prikazan kao nikad prije. Film se oslanja na riječi samoga gitarista i tako pripovijeda priču o Jimijevu izvanrednom životu.
Pratimo njegove početke, od teškog odrastanja u Seattleu do vremena provedenog u padobranstvu američke vojske kao pripadniks 101. zračno-desantne divizije u Fort Campbellu u Kentuckyju.
Film iz prve ruke prikazuje Hendrixov život kao ničim istaknutog usputnog glazbenika R&B zvijezda kao što je bio Little Richard na poznatom Chitlin Circuitu do njegove odluke da se iz Nashvillea preseli u New York u potrazi za snom.
Film je pun nikad viđenih fotografija i filmskih snimki iz arhive obitelji Hendrix.
Projekt sadržava glazbu u podlozi, koja uključuje legendarne Hendrixove pjesme kao što su Purple Haze, Hey Joe, Fire i Voodoo Child, zajedno s nikad prije viđenim nastupima uživo, studijskim snimkama i demosnimkama - uključujući i neke od posljednjih pjesama koje je Hendrix napisao i snimio neposredno prije svoje prerane smrti u rujnu 1970.