Na Federalnoj TV u 20.20 sati emitira se strani dokumentarni serijal "Stanley Tucci: U potrazi za Italijom" (Stanley Tucci: Searching for Italy).
Piedmont, s jakim francuskim utjecajem, nudi sofisticiranu kuhinju i bogatu tradiciju. Tucci istražuje Torino, gdje se istorija i gastronomija isprepliću kroz jela i restorane povezane s nastankom moderne Italije. Upoznaje slow food pokret i njegovu filozofiju, kuša tradicionalna jela poput bagna càude i moderni rižoto u inovativnim interpretacijama.
Poseban naglasak stavljen je na bijeli tartuf iz Albe, jedan od najcjenjenijih sastojaka na svijetu, te na vino Barolo, simbol regije. Piedmont se otkriva kao mjesto gdje se tradicija i savremenost susreću u savršenoj ravnoteži.
Na HTV 3 u 21.40 sati na programu je meksički film "Kao voda za čokoladu"
Tita je treća, najmlađa kćerka, pa njena majka Elena djevojčici namijeni da će se brinuti o njoj kada bude stara, što znači da se Tita neće udavati. To je stari običaj koji vrijedi za najmlađu kćerku.
Titin je otac umro dok je još bila mala. Kad Tita odraste u djevojku, zaljubi se u Pedra, no proseći njenu ruku Elena mu ponudi da se oženi njenom najstarijom kćerkom Rosaurom na što Pedro pristane kako bi bio u blizini Tite.
Dona Elena je oduvijek bila gruba i hladna prema Titi, iako je Tita marljiva djevojka koja odlično kuha i obavlja niz poslova na farmi. Pedro ne želi ništa imati sa svojom ženom Rosaurom, a Tita iz noći u noć plete. Jedne noći Titina sestra Gertrudis pobjegne s nekim revolucionarom, a majka zabrani da se ikada više spomene njeno ime u kući. Rosaura rodi dječačića, a Dona Elena odluči da se Rosaura i Pedro odsele knjegovima. Majka je sve gora prema Titi. Rosaurin mali sin umre, a Tita se potpuno psihički slomi, pa je pošalju na liječenje u Texas doktoru Johnu Brownu. Tita se oporavi, ali se ne želi vratiti na ranč. U međuvremenu na ranč dođu razbojnici i ubiju donu Elenu...
Snimljeno prema istoimenom romanu meksičke spisateljice Laure Esquivel.
Reditelje je Alfonso Arau, a uloge tumače Mario Leonardi, Lumi Caazos, Regina Torne, Ada Carrasco, Mario Ivan Martinez, Claudette Maille, Arcelia Ramirez.
RTL u 23 sata prikazuje film "Savez".
Guy Ritchie's the Covenantakcija, drama, triler
Rat bjesni u Afganistanu 2018. Narednika specijalnih snaga američke vojske Johna Kinleya (Jake Gyllenhaal) i njegovu jedinicu napadnu talibani usred redovne kontrole vozila. U napadu pogine Kinleyev prevoditelj, a Kinley pronalazi zamjenu u Ahmedu Abdullahu (Dar Salim), koji se nikome ne sviđa jer otvoreno priznaje da posao radi isključivo radi zarade.
Štoviše, Kinley dozna da je Ahmed prethodno bio povezan s talibanima u trgovini s opijumom, no izašao je iz posla kada mu je ubijen sin. Uskoro Ahmed spasi Kinleyev tim od zasjede talibana te stekne njegovo povjerenje i poštovanje. Za vrijeme nove racije u potrazi za skladištima oružja Kinleyevu jedinicu napadnu talibani i sve ih pobiju, samo Kinley i Ahmed prežive i bježe pješice. Pokušavaju se vratiti u zračnu luku preko planina punih neprijatelja, ali u jednom sukobu s neprijateljem Kinley je ranjen. Ipak, dvojac ne odustaje.
Glume Jake Gyllenhaal, Dar Salim, Sean Sagar, Antony Starr, Alexander Ludwig, a reditelj je Guy Ritchie.