sutra novi pokušaj

Većina klubova bojkotovala sjednicu, otkazana Skupština Fudbalskog saveza Kantona Sarajevo

Piše J. E.
fsks 6

Za razliku od prethodnih sjednica Skupštine Fudbalskog saveza Kantona Sarajevo, kada su zaštitari i policija "čuvali" delegate od javnosti i novinara, današnji skup, u organizaciji Komiteta za normalizaciju koji je formirao Nogometni savez Federacije Bosne i Hercegovine kako bi uveo red u ovu kantonalnu organizaciju, u hotelu Holliday, bio je potpuno transparentan.

Vrata su širom bila otvorena za sve novinarske ekipe, ali je vladala neizvjesnost da li će se pojaviti delegati svih klubova-članova FSKS zbog najavljenog bojkota 18 klubova, o kojem smo ranije pisali.

Na kraju, prisustovali su delegati samo deset klubova (FK Željezničar, FK Sarajevo, SFK Sarajevo 2000, FK Hrid,, GFC Sarajevo, NK Bojnik, FK El Tarik, FK Igman Ilidža, FK Baton, Futsal klub Željezničar), čime nije ispunjen kvorum za sjednicu od dvije trećine (bilo je pozvano ukupno 27 klubova), pa će se održati nova sjednica sutra u isto vrijeme na istom mjestu, prema Statutu FSKS, kada će za kvorum biti potrebna samo natpolovična većina (14) od ukupnog broja delegata (27).

Inače, sjednicu su vodili predsjednik Federalnog saveza Muris Jabandžić i Enes Hašić, predsjednik spomenute komisije za normalizaciju, koji su objasnili prisutnim delegatima proces koji je prethodio održavanju današnje sjednice.

"Osjećam se razočarano, jer je želja je bila da damo sve od sebe da ozdravi fudbalski sport u Kantonu Sarajevo", rekao je Hašić, dodajući da očito prevladao lični interes u svemu što se dešava u posljednjih godinu u FSKS.

Naglasio je da je Komisiji potpuno svejedno ko će na koncu biti izabran, ali da je bitno da se proces uspješno privede kraju.

Dodaje da je pitanje kako će ne samo Nogometni savez BiH, nego i evropska nogometna federacija, UEFA, gledati na dešavanja u FS Kantona Sarajevo.

"U nogometu sam vidio mnogo kriznih situacija, ali ovakvu ne pamtim", rekao je Hašić.

Ukazao je i na apsurd da svi oni koji su danas bojkotovali sjednicu imali prostora da dođu na nju i izglasaju kakve god odluke žele s obzirom na to da čine nadmoćnu većinu.

Enes Hašić FSKS Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu