Ministrica zdravstva Hrvatske Irena Hrstić izrazila je saučešće porodicama poginulih u teškoj saobraćajnoj nesreći na autoputu A3 i zahvalila svim hitnim službama na brzoj i profesionalnoj reakciji.
U nesreći su smrtno stradale dvije osobe, a 31 je povrijeđena – 29 ih je zbrinuto u bolnicama u Zagrebu, Sisku i Pakracu.
Pet osoba prevezeno je u KB Dubrava, četiri u KBC Zagreb, dvije u Kliniku za traumatologiju KBC-a Sestre milosrdnice, deset u Opću bolnicu Pakrac, a devet u sisačku bolnicu.
Više pacijenata trenutno je na operacijama, no niko nije vitalno ugrožen, navodi HRT.
Prema prvim informacijama, oko trećine povrijeđenih ima teže tjelesne ozljede, većinom koštano-zglobne naravi.
Među povrijeđena su i maloljetne osobe, a prosječna životna dob putnika je srednja.
Većina stradalih su državljani Bosne i Hercegovine.
Na terenu je bilo angažirano deset timova hitne medicinske pomoći iz više županija, a ozlijeđenima će se, uz medicinsku njegu, po potrebi pružiti i psihološka pomoć.