Ambasadorica Izraela u Beogradu, Avivit Bar-Ilan, potvrdila je da zajednička vojna operacija Izraela i SAD-a protiv Irana ima za cilj potpuno uklanjanje „egzistencijalne prijetnje“ po Izrael.
Prema njenim riječima, operacija će se nastaviti sve dok se ovaj cilj ne ostvari, uz tvrdnju da izraelske snage koriste zračnu nadmoć kako bi gađale isključivo vojne štabove i centre režima, za razliku od iranskih snaga koje, kako navodi, ciljaju gusto naseljena civilna područja.
Bar-Ilan je objasnila da je napad bio preventivan, pokrenut nakon obavještajnih podataka da iranski režim planira sakriti projektile i nuklearni materijal.
Iako je protekla noć u Izraelu bila mirnija, u zemlji je i dalje na snazi vanredno stanje, zračni prostor je zatvoren, a stanovništvo se nalazi u blizini skloništa. Ambasadorica podsjetila na teške posljedice prethodnih napada, istaknuvši tragediju u kojoj je devet osoba poginulo nakon direktnog pogotka bombe u jedno sklonište.