Fudbalski klub Velež Mostar potvdio je da je Huso Karjašević od danas novi igrač "Rođenih".
U Press Roomu stadiona “Rođeni” potpisan je ugovor koji će ovog fudbalera za mostarski klub vezati dvije godine, sa opcijom produženja na još jednu godinu (2+1).
"Huso Karjašević rođen je 10. jula 1997. godine u Schwelmu u Njemačkoj.
Fudbalsku karijeru započeo je u FK Podrinje Janja, da bi 2016. godine prešao u njemački SV Fortuna Regensburg gdje se zadržao godinu dana, nakon čega se ponovno vraća u redove Podrinja.
U februaru 2019. godine potpisuje za Tuzla City gdje je i proveo najveći dio svoje dosadašnje karijere. U tuzlanskom timu Huso je odigrao 140 utakmica postigavši tri gola uz isto toliko asistencija.
Nakon više od pet godina provedenih u tuzlanskom timu, početkom jula prošle godine Karjašević potpisuje za sastav Željezničara odakle nakon provedenih godinu dolazi u naš tim.
Karjašević igra na poziciji defanzivnog veznog igrača, te smo sigurni da će svojom borbom i zalaganjem donijeti dodatni kvalitet našem timu", poručuju "Rođeni".