Fudbalski klub Velež iz Mostara nastavio je s dovođenjem igrača ovo ljeto, a novi koji je stigao je Andro Babić.
Babić je potpisao ugovor na dvije godine.
Karijeru je počeo u NK Krk odakle odlazi u Rijeku gdje je igrao za omladinske kategorije, a zatim 2023. godine prelazi u prvi tim. Nakon toga je proveo godinu dana u Posušju na pozajmici.
U dresu Posušja je odigrao 29 utakmica i postigao je jedan gol, uz jednu asistenciju.
“Andro dolazi kao mladi i perspektivni vezni igrač, ima samo 20 godina, te se nadamo da će pojačati konkurenciju u veznom redu našeg tima. Vjerujemo da će svojim zalaganjem, energijom i talentom doprinijeti ostvarenju što boljih rezultata našeg Veleža u predstojećoj sezoni”, naveli su iz Veleža.
Babić je igrao i za mlađe kategorije selekcije Hrvatske.