Sjedinjene Američke Države zaplijenile su drugi naftni tanker, ovaj put u Karipskom moru, potvrdilo je Južno zapovjedništvo američke vojske (US Southern Command).
Radi se o "tankeru bez državne pripadnosti iz sankcionisane 'flote u sjeni', koji su presreli u operaciji provedenoj u ranim jutarnjim satima, saopćeno je iz američke vojske.
"Presretnuto plovilo, M/T Sophia, djelovalo je u međunarodnim vodama i bilo uključeno u nezakonite aktivnosti u Karipskom moru. Američka obalna straža trenutno prati M/T Sophiju prema Sjedinjenim Američkim Državama, gdje će biti donesena konačna odluka o daljnjoj sudbini plovila", objavljeno je u saopćenju američke vojske.
Podsjetimo, ranije su Sjedinjene Američke Države zauzele tanker Marinera. Operaciju je vodilo Ministarstvo domovinske sigurnosti uz podršku američke vojske.
"Američki zvaničnici za provođenje zakona trenutno su na brodu", rekao je dužnosnik, a Ministarstvo domovinske sigurnosti preuzima vodstvo.